zdjęcie headerowe

Przekąski a taśmy przenośnikowe modularne EUROBELT

Mniej taśmy w produkcie przy użyciu bardziej odpornych tworzyw na ścieranie

W przemyśle przekąsek, produkcji na dużą skalę, przenośniki taśmowe są istotną częścią samej produkcji i transportu. Produkt luzem jest transportowany w tym samym czasie, w którym jest przetwarzany, aż do uzyskania produktu końcowego, gotowego do spożycia.

Jeśli więc mówimy np. o linii chipsów ziemniaczanych, ziemniaki pochodzące z ziemi, były zbierane, muszą być myte i przenoszone do maszyny obieraczki, do obierania za pomocą tworzywowych taśm modułowych Eurobelt. Po obraniu i przebraniu przetransportujemy je do kąpieli, aby ustabilizować skrobię na właściwym poziomie. Kiedy wyjdą z frytkownicy, będziemy je transportować w postaci solonej lub dodatkami smakowymi, aby później przenieść je do ważenia i pakowania. Podobnie transportuje się torebki z chipsami do ich przechowywania.

Sól i olej są obecne w większości procesów tego przemysłu, co nie jest tolerowane przez konwencjonalny system taśm transporterowych. Tylko pasy modułowe EUROBELT, wtryskiwane z tworzywa sztucznego w formy modułowe, są coraz bardziej odporne na ścieranie i zapewniają zadowalający wynik w środowiskach ściernych takich jak z solą.

Eurobelt może wykonać i dostarczyć taśmy modułowe ze zwiększoną odpornością na ścieranie, na specjalne indywidualne zamówienie

Aplikacje: tasmy modularne Eurobelt w produkcji i pakowaniu przekąsek